Aglio olio e peperoncino

Piekielnie prosta i piekielnie ostra pasta przyrządzana z oliwą z oliwek, czosnkiem i pikantną papryczką. Pasuje do makaronów długich i cienkich, jak spaghetti (na zdjęciu), albo linguine, ale podajemy go z każdą dostępną pastą.

Kiedy złapie głód, każdy Włoch potrafi przygotować to spaghetti w parę minut. Dlatego aglio olio to pierwszy, najprostszy i najbardziej podstawowy test dla każdego kucharza specjalizującego się we włoskiej kuchni.

Do aglio olio, przygotowywanego przez szefa kuchni restauracji Pasta i Basta, zalecamy zamówić coś do popijania, najlepiej czerwone, sycylijskie wino Nero d'Avola.

Pasta, czyli nasze włoskie makarony

  • Specjalność zakładu
  • Z mięsem
  • Wege & owoce morza

Rezerwacja online stolika w restauracji Pasta i pasta

Zobacz aktualne wydarzenia i promocje

Przez cały tydzień (19. - 25. listopada 2018) zapraszamy na sycylijską ucztę, składającą się z trzech dań (Arancini, Norma, Cannoli) za 49 złotych!

Legendarne piwo, warzone do dziś według receptury stworzonej w średniowieczu przez mnichów z belgijskiego opactwa Grimbergen podajemy teraz w Paście.

Najpopularniejsze dania restauracji Pasta i basta

Odbierz prezent urodzinowy: 19 złotych na pastę!

Klub urodzinowy restauracji włoskiej Pasta i pasta

Wejdź do Klubu urodzinowego restauracji Pasta i basta i odbierz prezent na swoje urodziny: 19 złotych na dowolną pastę oraz kieliszek domowego wina. Twoje zdrowie!

> Zapisz się

Wejdź do strefy przywilejów

Zacznij dostawać informacje o wydarzeniach, promocjach i sekretnych zniżkach, dostępnych tylko dla "strefowiczów".

Nie przekażemy nikomu Twojego adresu i nie będziemy zapełniać Twojej skrzynki pocztowej nadaremnie. Słowo!
Natomiast Twój żołądek, to już całkiem inna sprawa...