Restauracja Pasta i basta znajduje się w samym sercu Starego Mokotowa, przy ul. Odolańskiej 5 (tuż przy Puławskiej). Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące dojazdu do restauracji zależnie od kierunku Twojej jazdy.

Z północy (Śródmieście, Żoliborz)

Z centrum i z północnej Warszawy do naszej restauracji można dostać się, jadąc na południe ulicą Marszałkowską lub Aleją Niepodległości.

 • Marszałkowską (następnie Puławską) jedziesz cały czas prosto, aż miniesz Rakowiecką (po lewej stronie zobaczysz wtedy Silver Screen stojący tam, gdzie kiedyś kino „Moskwa”). Teraz uważaj, już blisko. Po prawej stronie będzie neon teatru „Guliwer”, a zaraz za nim skwerek. Za nim skręcasz w prawo w ulicę Dąbrowskiego, następnie w pierwszą  w lewo (Bałuckiego) i znów w pierwszą w lewo. To już Odolańska. Przed tobą, po prawej stronie znajduje się nasza restauracja.
 • Aleją Niepodległości dojeżdżasz do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego, (po lewej stronie na rogu zobaczysz czarną granitową tablicę), skręcasz w lewo. Mijasz światła i skręcasz w  drugą w prawo (Bałuckiego), zaraz znów w lewo i rozglądasz się za miejscem do parkowania.

Z zachodu (Ochota, Bemowo, Ursus)

 • Jedziesz ulicą Racławicką w kierunku Puławskiej, mijasz Al. Niepodległości i skręcasz w następną (czyli Kazimierzowską) w lewo, a kiedy miniesz światła, skręcasz w drugą w prawo. To już Odolańska. Teraz jadąc prosto, mijasz Wiśniową, Bałuckiego i parkujesz.
 • Można też jechać Trasą Łazienkowską w stronę Wisły i skręcić w prawo w Aleję Niepodległości, którą dojeżdżasz do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego, (po lewej stronie na rogu zobaczysz czarną granitową tablicę), skręcasz w lewo. Mijasz światła i skręcasz w  drugą w prawo (Bałuckiego), zaraz znów w lewo i już rozglądasz się za miejscem do parkowania. Restauracja jest przed tobą po prawej stronie.

Z południa (Ursynów, Piaseczno)

 • Jedziesz w kierunku centrum ulicą Puławską (lub przedłużoną na Mokotów Al. KEN, a z niej dalej w prawo Puławską). Kiedy miniesz skrzyżowanie z ulicą Odyńca i po prawej stronie zobaczysz kościół św. Michała, skręcasz na światłach w lewo w ulicę Racławicką. Następnie - znów na światłach - jedziesz w prawo (to Kazimierzowska), a potem w drugą w prawo, czyli w Odolańską. Jadąc teraz prosto bez pudła trafisz pod numer 5., do włoskiej restauracji.
 • Możesz także jechać Aleją Niepodległości i skręcić z niej w prawo w ulicę Dąbrowskiego, następnie, minąwszy światła, skręcasz w  drugą w prawo (Bałuckiego) i zaraz w lewo w Odolańską. Z Al. Niepodległości możesz też skręcić wcześniej, w ul. Odyńca, z niej na światłach w lewo w Kazimierzowską i w trzecią w prawo czyli w Odolańską.

Ze wschodu (Praga, Dolny Mokotów)

Jadąc z tych dzielnic musisz znaleźć się w rejonie ulicy Czerniakowskiej, skąd trzeba wjechać „na górę” Mokotowa. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • Chełmską i Dolną dojeżdżasz do Puławskiej, którą przecinasz na wprost, wjeżdżając w ulicę Racławicką. Następnie na światłach jedziesz w pierwszą w prawo (to Kazimierzowska), a potem w drugą w prawo czyli Odolańską. Jadąc teraz prosto, bez pudła trafisz pod numer 5, do włoskiej restauracji Pasta i pasta.
 • Idzikowskiego jedziesz pod górę, skręcasz prawo w Puławską, a kiedy miniesz skrzyżowanie z ulicą Odyńca i po prawej stronie zobaczysz kościół św. Michała, skręcasz na światłach w lewo w ulicę Racławicką.  Dalej tak, jak od Chełmskiej i Dolnej.
 • Gagarina i Spacerową wjedź pod górę na Stary Mokotów, a na skrzyżowaniu z Puławską skręć w lewo i jedź aż do ulicy Dąbrowskiego (zobaczysz po prawej neon Guliwera i skwerek). Za nim skręć w prawo w Dąbrowskiego, w pierwszą w lewo (Bałuckiego) i znowu w lewo (Odolańska).
  Zaraz za zakrętem szukaj miejsca do parkowania. Restauracja znajduje się po prawej stronie.

Dojazd samochodem

Restauracja Pasta i basta znajduje się w samym sercu Starego Mokotowa, przy ul. Odolańskiej 5 (tuż przy Puławskiej). Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące dojazdu do restauracji zależnie od kierunku Twojej jazdy.

Parkowanie w okolicy restauracji

Restauracja włoska Pasta i basta znajduje się w strefie płatnego parkowania. Za postój należy więc zapłacić w ulicznym automacie (jeden z nich znajduje się dosłownie przy wejściu do Pasty), a otrzymaną kartkę umieścić w aucie.

Dojazd do restauracji metrem

Najbliższa restauracji Pasta na Mokotowie stacja metra to Racławicka. Aby dojść stamtąd do nas trzeba wyjść w kierunku ulicy Dąbrowskiego (prawe wyjście). Ulica zaczynająca się dosłownie tuż przy nim to właśnie Odolańska.

Dojazd tramwajem

Restauracja Pasta i basta znajduje się tuż przy ulicy Puławskiej, która jest jedną z głównych arterii tramwajowych Warszawy.

Dojazd miejskim autobusem

Do Pasty można dojechać także miejskim autobusem.

Rezerwacja online stolika w restauracji Pasta i pasta

Co słychać w Paście?

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, które skierowaliście do nas w ostatnich dniach.
Całkowicie akceptujemy decyzję o zamknięciu wszystkich restauracji w Polsce i się jej skrupulatnie podporządkowujemy.

Szanowni Państwo, drodzy Goście restauracji Pasta i basta.

Każdy z nas boi się teraz o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. My także się bardzo boimy. O naszych Gości, o naszych pracowników, o przyszłość nas wszystkich…

Teraz także dowozimy nasze dania z restauracji Pasta i basta do Waszych mieszkań i biur.

Najpopularniejsze dania restauracji Pasta i basta

Odbierz prezent urodzinowy: 19 złotych na pastę!

Klub urodzinowy restauracji włoskiej Pasta i pasta

Wejdź do Klubu urodzinowego restauracji Pasta i basta i odbierz prezent na swoje urodziny: 19 złotych na dowolną pastę oraz kieliszek domowego wina. Twoje zdrowie!

> Zapisz się

Wejdź do strefy przywilejów

Zacznij dostawać informacje o wydarzeniach, promocjach i sekretnych zniżkach, dostępnych tylko dla "strefowiczów".

Nie przekażemy nikomu Twojego adresu i nie będziemy zapełniać Twojej skrzynki pocztowej nadaremnie. Słowo!
Natomiast Twój żołądek, to już całkiem inna sprawa...